Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Liberalizm to nie wolność. Libertarianizm dla rozsądnych - Jakub Wozinski

Autor: Jakub Wozinski
ISBN:
Rok wydania 2019
Il.stron: 290
Oprawa Miękka
Format: 145 x 205 mm
Cena detaliczna:
Nasza cena:
Dostępność: w przygotowaniu
Ebook: nieCzym jest libertarianizm?

Odpuśćmy sobie uczone definicje. Usatysfakcjonowałyby osoby dociekliwe, ale nie oddałyby sedna problemu. Definicje są martwe, myśl libertariańska żywa, a żywe twory mają to do siebie, że potrafią zawędrować w najbardziej niespodziewanych kierunkach. Czy to dobrze, czy źle, że libertarianizm zawędrował… a nawet rozpełzł się na boki (a już zwłaszcza na lewy bok) - na to właśnie pytanie postaram się odpowiedzieć.

Potrzeba napisania tej książki wzięła się z dwóch powodów. Po pierwsze, zdaniem autora istniejące na rynku książki wprowadzające w tematykę libertarianizmu są najczęściej pozbawione polotu lub też starają się pomijać to, co w filozofii libertariańskiej kontrowersyjne i to, co w niej słabe. Poza tym, myśl libertariańska nieustannie się rozwija, przez co wcześniejsze wprowadzenia do libertarianizmu straciły już nieco na aktualności.           

Po drugie zaś, w ramach ruchu libertariańskiego pojawiło się w ostatnim czasie wiele niebezpiecznych trendów, które czynią z niego radykalny i nieodpowiedzialny nurt myślowy. W związku z czym (mam nadzieję, że nie obrażam części czytelników) - nurt szczególnie atrakcyjny dla ludzi młodych. Niniejsza książka stanowi próbę pokazania, że libertarianizm można i powinno interpretować się w sposób dojrzały i przemyślany, a nie wywrotowy, zgodny z zasadą „po nas choćby potop”.

(...)

Fragment Wstępu

 


 

Zdjęcia powiązane z książką


Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X