Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności
Wydawnictwo Prohibita członkiem ZPP | 2011-03-09


Prowadzona od ponad trzech lat firma wydawniczo-księgarska Pawła Toboły-Pertkiewicza została członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). ZPP jest organizacją zrzeszającą pracodawców zatrudniających do 250 pracowników.

- Uważam, że niewielkie firmy, takie jak moja, są tak naprawdę prawdziwym motorem życia gospodarczego w Polsce, wytwarzają niemal 2/3 polskiego PKB i to mimo bardzo niekorzystnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Bardzo się cieszę, że powstała organizacja, która zrzesza podobne firmy do mojej, bo dziś broni się interesów właściwie wszystkich grup społecznych, a my, przedsiębiorcy jedynie finansujemy kolejne zdobycze socjalne innych. Czas to zmienić i mam nadzieję, że ZPP przyczyni się swoją aktywnością i działaniami do poluzowania obecnego gorsetu biurokratycznego, który dławi rozwój – mówi Paweł Toboła-Pertkiewicz, właściciel wydawnictwa Prohibita oraz internetowej księgarni Multibook.pl.

W manifeście ZPP czytamy m.in., „że mimo iż fundamentem na którym stoi polska gospodarka są małe i średnie firmy, nie jesteśmy poważnie traktowani przez własne rządy. Kolejne obietnice i kampanie wyborcze niosą za sobą wyłącznie puste slogany, za którymi nie idą żadne realne działania. Nasza praca w znacznej części polega zmaganiu się niepotrzebnymi przepisami, regulacjami i biurokracją, zamiast na rozwoju naszych przedsięwzięć”.

Celami dla których powstał ZPP są działania na rzecz poprawy funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, reprezentacja członków związku przed nieuzasadnionymi działaniami państwa, pomoc prawna oraz – docelowo – wspólna grupa sprzedażowa.

Firma Wydawnictwo Prohibita Paweł Toboła-Pertkiewicz została założona w grudniu 2007 r. W ciągu ponad trzech lat oficyna wydała 20 pozycji książkowych z zakresu polityki, historii najnowszej oraz ekonomii wolnorynkowej. Księgarnia Multibook.pl z niewielkiej księgarni oferującej kilkadziesiąt tytułów rozrosła się do miana największej prawicowej księgarni w sieci mając w ofercie ponad 2 tysiące książek od stu kilkudziesięciu wydawców. Firma regularnie uczestnicy również w największych imprezach branżowych.

W tym roku wydawnictwo stawia sobie ambitny plan wydania ponad dziesięciu książek. W najbliższym czasie pojawią się na rynku książki poświęcone idei „Fair Trade”, pierwsza w Polsce prokapitalistyczna powieść, a także biografia idola lewicy, Ernesto Che Guevary napisana przez Alvaro Vargasa Llosę, syna ubiegłorocznego laureata literackiej Nagrody Nobla, Marii Vargasa Llosy.

Więcej na temat Związku: http://www.zpp.net.pl .


Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X