Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności
Wieczór autorski red. Piotra Witta w Warszawie | 2023-12-13

Wieczór autorski red. Piotra Witta i jego "Kronik paryskich drugich" w Ulubionej Księgarni Warszawy AD 2022.

Serdecznie zapraszamy na wykład połączony z dyskusją redaktora Piotra Witta znanego ze swoich cotygodniowych "Kronik paryskich" wygłaszanych na falach w Radiu WNET.
 
PIOTR WITT, Polak, katolik, pisarz. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka w Paryżu od czterdziestu lat. Autor ok. 40 esejów o sztuce XVII i XVIII wieku. W latach 1974-1981 w Warszawie redagował dział sztuki dawnej w piśmie „Sztuka”. Od połowy lat 80. komentator Radia Wolna Europa (do czasu zamknięcia sekcji polskiej RWE w 1994 r. ok. 3000 felietonów). Od 2014 r. stały korespondent Radia Wnet.
Opublikował również liczne artykuły w prasie polskiej we Francji, Kanadzie i Rocznikach Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. Wygłasza odczyty w jęz. francuskim w PAN – Paryż, Musée Carnavalet, Konserwatorium XV arrondissement, Merostwo VII arrondissement, Merostwo IX arrondissement, Médiateka Céret, Centre Pompidou, etc.
 
Polska przeszkadzała i wciąż przeszkadza. Dlaczego? Komu? O tym w brawurowy sposób pisze znany korespondent paryski, dziennikarz i publicysta, Piotr Witt. Patrzy i porównuje przeszłość z teraźniejszością. Zmieniają się imperia, zmieniają się głowy państw, zmieniają się sojusze międzynarodowe, zmieniają się taktyki, zmienia się cały świat. Jedno pozostaje niezmienne i ponadczasowe: wszystkim przeszkadza niepodległa Polska. Dlaczego? Odpowiedź i dowody na ten permanentny stan rzeczy na kartach książki.
 
 
2. część wygłaszanych kronik na falach Radia Wnet, w niektórych przypadkach nieco rozszerzone, gdy ze względu na ograniczony czas antenowy nie wszystko zmieściło się w eterze.
 
 
WSTĘP WOLNY, SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
UWAGA!
14 grudnia to już termin bliski Świąt Bożego Narodzenia, polecamy więc połączyć spotkanie z przedświątecznymi zakupami książkowymi. Według badań opinii publicznej, ponad połowa Polaków chciałaby znaleźć wśród prezentów pod choinką... książkę!

Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X