Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Ordoliberalizm - Tymoteusz Juszczak

Autor: Tymoteusz Juszczak
ISBN: 978-83-61344-14-8
Rok wydania 2010
Il.stron: 148
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Cena detaliczna: 20.00
Nasza cena: 15.00
Dostępność: dostępna
Ebook: tak

Pliki powiązane z książką
Filozofia społeczno-ekonomiczna i polityczna ordoliberalizmu w niewielkim tylko stopniu była dotąd przedmiotem namysłu i studiów polskich badaczy. (…) Pojawienie się przeto na naszym rynku wydawniczym nowego opracowania samo w sobie godne jest dostrzeżenia i zainteresowania. (…) Tymoteusz Juszczak nader słusznie poprzedził wykład myśli ordoliberałów szeroką prezentacją historii niemieckiego liberalizmu XIX i XX wieku, akcentując jego specyfikę na tle uniwersalnych determinant tego kierunku, jak również pryncypiów konserwatyzmu, wpływających na myślenie ordoliberalne. Rdzeń jego studium stanowi oczywiście część druga, w której wnikliwie zostały zanalizowane wszystkie aspekty społecznego kryzysu nowoczesności w ujęciu ordoliberałów (bez ukrywania przy tym pewnych „zbłądzeń” politycznych czy aporii intelektualnych samych ordoliberałów) oraz część trzecia, w której zaprezentowana została z wielką starannością ich pozytywna koncepcja państwa, społeczeństwa i gospodarki.

Z przedmowy prof. Jacka Bartyzela

Poniżej zamieszczamy dwa pliki PDF z fragmentem książki.
1. Plik PDF ze składkami do wydruku
2. Plik PDF do czytania

NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY

 

Pliki powiązane z książką


Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Barbara Fedyszak-Radziejowska | Przemyśleć Polskę EBOOK

Czy Polacy wciąż tworzą wspólnotę narodową? Czy III RP to pasmo klęsk i porażek, czy również sukcesów tylko nie chcemy lub nie umiemy ich dostrzec? Czemu nie mamy być z nich dumni? Jak zbudować silne państwo, którego nie będziemy musieli się wstydzić? Wreszcie: dlaczego wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest tak bardzo ważne dla przyszłości Polski, jej pozycji na arenie międzynarodowej, ale także dla nas, jako wspólnoty?Jacek Kacperski | Szkoła austriacka wobec socjalizmu

Książka Kacperskiego to najlepsze wprowadzenie do szkoły austriackiej ekonomii. Zdecydowanie polecamy wszystkim, którzy chcieliby poznać tę najciekawszą ze szkół ekonomicznych.W pracy znajdziemy historię tego nurtu, najważniejszych przedstawicieli, zasady oraz idee, które są najważniejsze dla tego nurtu myśli ekonomicznej, a także argumenty przeciwko niemożliwości spełnienia marzeń socjalistów różnej maści. 

NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY

Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X