Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Ja, ołówek - Leonard E. Read

Autor: Leonard E. Read
ISBN: 978-83-61344-10-0
Rok wydania 2009
Il.stron: 37
Oprawa Miękka
Format: 145 x 205 mm
Cena detaliczna: 10.00
Nasza cena: 5.00
Dostępność: dostępna
Ebook: takOsobiście nie znam żadnego innego utworu literackiego, który w tak zwięzły, przekonywujący i efektywny sposób wyjaśniałby znaczenie koncepcji niewidzialnej ręki Adama Smitha – rozumianej jako możliwość nieskrępowanego i nieprzymuszonego działania.
Milton Friedman - laureat Nagrody Nobla z ekonomii.

Elokwentna. Wyjątkowa. Ponadczasowa. Wzorcowa. Klasyczna. Pół wieku od swojego pierwszego wydania, książeczka Leonarda Reada Ja, ołówek, wciąż zbiera te same, zasłużone pochwały. Dzieje się tak dlatego, że ten niewielki tekst ma zdolność otwierania oczu i umysłów ludzi w każdym wieku, a wielu jego czytelników po skończonej lekturze widzi świat zupełnie inaczej.
Ze Wstępu Lawrence’a W. Reeda, Prezydenta Foundation for Economic Education

 

Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Robert Gwiazdowski | A nie mówiłem? EBOOK

„Ludzie postępują rozsądnie dopiero wówczas, gdy inne możliwości zawiodą” – powiada jedno ze słynnych Praw Murphy’ego. Niestety, w miarę jak różne możliwości zawodzą, ludzie mają skłonność powracać do tych, które zawiodły już wcześniej. Trzeba więc ciągle i ciągle od nowa przypominać idee, które już wcześniej zawiodły i te, które odniosły sukces. Zbiór artykułów, które trzymasz w ręku to takie właśnie przypomnienie. I jednocześnie obrona pewnej idei. Idei, którą jej przeciwnicy starają się w jakiś sposób zdeformować, aby łatwiej ją skompromitować. To idea wolności.

Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X