Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Piłkarskie bagno - Dariusz Rozwadowski

Autor: Dariusz Rozwadowski
ISBN: 978-83-67453-08-0
Rok wydania 2023
Il.stron: 380
Oprawa Miękka
Format: 148 x 210 mm
Cena detaliczna: 44.90
Nasza cena: 39.90
Dostępność: dostępna
Ebook: nie

Pliki powiązane z książkąKiedyś był „Piłkarski poker”, teraz jest „Piłkarskie bagno”!

 

Trzy boiskowe historie – sędziego piłkarskiego, trenera i młodego piłkarza, które łączą się ze sobą i przeplatają, są pretekstem do ukazania gorzkiej prawdy o polskiej piłce nożnej na różnych szczeblach rozgrywkowych: korupcji, ustawiania wyników meczów, skorumpowanych sędziów i bezwzględnych działaczy sportowych.


Piłkarskie bagno jest co prawda fikcją literacką, ale inspiracją do jej napisania były rzeczywiste historie, zarówno te zasłyszane, jak i te, o których można było przeczytać na pierwszych stronach prasy. Wszystko to okraszono wątkami obyczajowymi i kryminalnymi.


Książka pokazuje, jak marzenia i młodzieńcze ideały utalentowanego piłkarza z niewielkiej miejscowości zderzają się z brutalnym światem zawodowego futbolu przesiąkniętego brudem, fałszem i zepsuciem; w którym sportowa rywalizacja jest tylko tłem istoty współczesnej piłki nożnej: układów, biznesów i mafijnych koneksji działaczy, sędziów i zaprzedających się piłkarzy.
 

"Na początku zapytałem „CZY KATOLIK POWINIEN CZYTAĆ TAKIE KSIĄŻKI?”. Powtarzam raz jeszcze: TAK. „Piłkarskie bagno” to smutna, brutalna i na wielu stronach po prostu wulgarna opowieść o patologiach, jakie przez lata niszczyły i nadal niszczą polską piłkę. Taka była i jest smutna rzeczywistość i nie zanosi się, aby cokolwiek zmieniło się w tej materii. Dlaczego bowiem miałoby się tak stać? Ryba psuje się od głowy. Nie ma dnia, żeby media nie mówiły korupcji i innych najmroczniejszych historiach, jakie dzieją się w UEFA czy FIFA, które z kolei rozciągają parasol ochronny nad polską piłką. Wystarczy sobie przypomnieć czasy „pierwszego PiS-u”, kiedy rząd Jarosława Kaczyńskiego chciał wprowadzić do PZPN kuratora. W odpowiedzi zagrożono wykluczeniem na lata polskich klubów z europejskich rozgrywek i było po sprawie. Żaden kurator nie wszedł, handlarze meczami otworzyli szampana, bo wiedzieli, że są nietykalni, a jeśli w końcu doszło do ukarania kogokolwiek, to były to przysłowiowe płotki. „Grube ryby” były i są bezkarne i nietykalne".

Przeczytaj całą recenzję: 

Recenzja książki na portalu PCH24.pl 

 

Dariusz Rozwadowski (ur. 1984) – historyk, pisarz, trener piłki nożnej, działacz sportowy. Autor książek popularnonaukowych Marksizm kulturowy i Kościół w obliczu rewolucji, zbioru opowiadań wojennych Bohaterowie upodleni oraz powieści Katastrofa, współautor Encyklopedii Antykultury i platformy edukacyjnej Odnaleźć siebie (https://odnalezcsiebie.edu.pl/).

 

Pliki powiązane z książką

Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Dariusz Rozwadowski | Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu

Marksistowskie, bolszewickie, antyludzkie idee są dziś narzucane społeczeństwom zachodnim nie tylko za pośrednictwem mediów, kina i teatru, szkoły i uniwersytetu. Również, a może przede wszystkim za pomocą prawa stanowionego przez instytucje od wieków cieszące się ogromnym autorytetem, które w sposób niezauważalny dla milionów ludzi zostały przejęte i przebudowane przez marksistów kulturowych, by służyć ogólnoświatowej rewolucji. Jak do tego wszystkiego doszło? Na jakim etapie rewolucji jesteśmy? Co nas jeszcze czeka? O tym jest ta książka.

 Krystian Kratiuk | Zmienić Kościół. Synod młodych i papieża Franciszka

To jest smutna książka o smutnych czasach. Ale potrzebna. Polscy katolicy, tragicznie niedoinformowani w myśl zasady: „niech tam w całym świecie wojna, byle parafia nasza spokojna”, mają prawo i obowiązek wiedzieć, że w Kościele poza lokalnymi opłotkami szaleje prawdziwa burza. A kiedy burza szaleje, co robi wierny katolik? Najpierw podejmuje wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie domu przed żywiołem, a potem zapala gromnicę i pada na kolana.

 Robert Kościelny | Śmierć Prometeusza, czyli lewą marsz! O marksizmie kulturowym

Jak sprawić, aby nóż, narzędzie zbrodni, nie zdradził swym przyszłym ofiarom celu do osiągnięcia którego zostanie użyty? Należy umieścić go między łyżką a widelcem, wówczas jako element zestawu sztućców doskonale ukryje, że w rzeczywistości stanowi telum occidendi. I o nim właśnie, czyli o starym i skompromitowanym na wieczne czasy marksizmie,  oraz o mechanizmach ukrywania go w platerowym kostiumie zakłamanych, choć pięknie brzmiących idei oraz haseł trucizn, jest ta książka.

 

Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X