Przemysł pogardy 2. Mowa nienawiści wobec Lecha i Jarosława Kaczyńskich przed i po 10 kwietnia 2010 r. - Sławomir Kmiecik
Autor: | Sławomir Kmiecik |
ISBN: | 978-83-61344-54-4 |
Rok wydania | 2013 |
Il.stron: | 440 |
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Format: | 145 x 205 mm |
Cena detaliczna: | 39.90 |
Nasza cena: | 29.90 |
Dostępność: | dostępna |
Ebook: | tak |
Kontynuacja bestsellerowego Przemysłu pogardy!
Ta książka powstała trochę według formuły Alfreda Hitchcocka: „najpierw trzęsienie ziemi, a potem... dalszy wzrost napięcia”. Jeśli bowiem pierwsza część pod tytułem Przemysł pogardy uznana została przez wielu recenzentów za „wstrząsającą” i „porażającą”, to jak określić niniejszy tom drugi, który przynosi jeszcze bardziej drastyczne dowody w sprawie lżenia, znieważania i wyszydzania Lecha Kaczyńskiego, a także jego brata Jarosława?
Kto łudził się, że proceder masowego i zorganizowanego niszczenia wizerunku głowy państwa ustanie po katastrofie smoleńskiej, ten musi być dziś bardzo zawiedziony. Przemysł pogardy nadal bowiem trwa, wzbiera nawet na sile i rozszerza pole rażenia. Uderza mocno
w nieżyjącego prezydenta, lecz z jeszcze większym impetem w Jarosława Kaczyńskiego, który – jak głoszą szydercy – „jest tylko jeden”.
Ciągle przy tym słychać fałszywe głosy, że to normalna debata, a nie mowa nienawiści odzierająca z czci i godności. Książka Przemysł pogardy 2 dokumentuje i udowadnia, jak jest naprawdę. Bez interpretacji i komentarzy. Samą wymową faktów.
SŁAWOMIR KMIECIK – dziennikarz, publicysta, autor książek. Interesuje się polityką i najnowszą historią Polski oraz satyrą i czarną propagandą. Nie widzi w tym sprzeczności, gdyż sfery te wzajemnie się przenikają. Ukuł nawet żartobliwą formułę: Historia to dzieje poważnej polityki, w której mniej poważna propaganda miesza się z całkiem niepoważną szopką. Pisuje artykuły i komentarze, opublikował kilka prac na temat dowcipu politycznego, ale swoją aktywność twórczą dzieli na czas „przed” i „po” ukazaniu się książki Przemysł pogardy. Dlaczego? Bo komentowano ją tak żywo i przyniosła mu tyle uznania za dokumentowanie prawdy, że – jak mówi – w jego dziennikarskiej pracy nic już nie jest takie jak dawniej...
* * *
Czy to możliwe, żeby książka o przemyśle pogardy nie miała końca, pyta Sławomir Kmiecik
i odpowiada drugim tomem oraz fragmentem wiersza W. Szymborskiej; „Spójrzcie, jak dobrze trzyma się w naszym stuleciu nienawiść”. W nowej książce przytacza kolejne, medialne przykłady mowy nienawiści używane w symbolicznej wojnie prowadzonej z Lechem i Jarosławem Kaczyńskim przed i po 10 IV 2010 roku zarówno w kraju, jak i za granicą. Siła rażenia tego dobrze udokumentowanego szyderstwa jest ogromna, chociaż ostrzał prowadzi tak naprawdę kilka konkretnych osób. Jednak czytając książkę mamy wrażenie, że są tylko aktorami w spektaklu, który ma swoich autorów, reżyserów i producentów. Bezpośrednim celem tej wojny są bracia Kaczyńscy, lecz przecież toczy się ona także o Polskę, jej kształt i przyszłość. Gorąco zachęcam do uważnej lektury książki Sławomira Kmiecika, by samemu sprawdzić, jak skutecznym instrumentem w walce o władzę nad emocjami Polaków są nienawiść i szyderstwo. Pamiętajmy, że mowa nienawiści uderza nie tylko w braci Kaczyńskich, jej ofiarami jesteśmy my wszyscy…
Barbara Fedyszak-Radziejowska
Doskonała dokumentacja działania "przemysłu pogardy i nienawiści". Pokazuje, że każda obelga, każde kłamstwo, każdy wulgaryzm był dobry, by niszczyć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by niszczyć Jarosław Kaczyńskiego, by niszczyć polską dumę i godność.
Prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof społeczny
10 kwietnia 2010 roku ucichły fabryki przemysłu pogardy. Ucichły tylko na chwilę. Bo Lech Kaczyński po swej tragicznej śmierci okazał się dla ich właścicieli, dyrektorów i majstrów niebezpieczniejszy niż był za życia. Zatem po paru dniach uruchomiono znów maszyny i z całą mocą zabrano się za niszczenie pamięci o Nim.
Ale Przemysł pogardy 2 ukazuje też plugawe działania podejmowane wobec Jarosława Kaczyńskiego. Depozytariusza spuścizny Prezydenta, premiera i przywódcy opozycji. Polityka
w ciągu ostatniego ćwierćwiecza najbardziej atakowanego przez establishment, bo najbardziej mu zagrażającego.
Dziękuję Sławomirowi Kmiecikowi za to, że spisał czyny i rozmowy.
Maciej Łopiński, szef Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
Marsz w kierunku totalitaryzmu rozkłada się na trzy etapy. Pierwszym jest negacja istnienia prawa i prawdy obiektywnej, czego konsekwencję stanowi zrównanie dobra i zła, grzechu i cnoty. Drugim – instytucjonalizacja dewiacji moralnych objawiająca się w przemianie prywatnej niegodziwości w publiczną cnotę. Trzecim wreszcie – wprowadzenie ostracyzmu społecznego i prawnej karalności dobra.
Do tego momentu właśnie doszliśmy.
Początek XXI wieku. Zapętlona lustracja. Podmiotowość Polaków ograniczona do konsumpcji. Zwodnicza dyktatura normalności. „Nie ma nawet cienia Układu”. Nakaz utrzymywania bezmyślności. Polska przed i po 10/04. Potępienie dociekliwości. „Agentura wpływu to byt fikcyjny”. Demontaż polskości. Rywinland zmienia się w Tuskokraj - czyli wolność słowa dla Michnikowszczyzny.
Zbiór homilii wygłoszonych w archikatedrze warszawskiej to świadectwo głębokiej wiary i ogromnej miłości do Ojczyzny – Polski.
Ks. Bartołd, o. Bartoszewski, ks. Chrostowski, bp. Dydycz, ks. Folejewski, o. Jacyniak, o. Lewandowski, o. Neumann, o. Przeczewski, ks. Sikorski, o. Wojciechowski, bp Zawitkowski
Człowiek-legenda, książka-świadectwo walki z komuną. Po wielu latach, gdy Kondotierzy byli niedostępni, a na aukcjach archiwalne egzemplarze osiągały cenę nawet kilkaset zł, Wydawnictwo Prohibita oddaje w Państwa ręce kolejne wydanie wspomnień Rafała Gan-Ganowicza, wielkiego patrioty i bohatera.