
Frederic Bastiat | Co widać i czego nie widać
Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.

Jakub Wozinski | Historia pisana pieniądzem, czyli jak rządzący na przestrzeni wieków manipulowali polską walutą.
Czy wiesz kto w Polsce wydrukował pierwsze papierowe pieniądze? Kto był największym fałszerzem w historii naszego kraju? Kto był faktycznym założycielem NBP? Historia pisana pieniądzem odpowiada na pytania, których opinia publiczna woli nie stawiać.

Leonard E. Read | Ja, ołówek
Osobiście nie znam żadnego innego utworu literackiego, który w tak zwięzły, przekonywujący i efektywny sposób wyjaśniałby znaczenie koncepcji niewidzialnej ręki Adama Smitha – rozumianej jako możliwość nieskrępowanego i nieprzymuszonego działania.
Milton Friedman - laureat Nagrody Nobla z ekonomii.

Friedrich von Hayek | Nadużycie rozumu
Nadużycie rozumu jest fascynującą książką z zakresu filozofii nauki i historii idei. Pokazuje, że nowożytny racjonalizm, który jest podstawą sukcesów nauki i techniki, występuje również w wynaturzonej postaci scjentyzmu, prowadzącego prostą drogą do zniewolenia człowieka, a jego kulminacją jest obłędny pomysł uszczęśliwienia całej ludzkości zwany socjalizmem.

Albert J. Nock | Państwo - nasz wróg
Dzieło Nocka zawiera niezwykle ożywczy intelektualnie i ponadczasowy zbiór refleksji na temat państwa, społeczeństwa oraz dziejów. Państwo - nasz wróg powstawało w czasie, gdy triumfy święciły bolszewizm, hitleryzm, faszyzm, a w Stanach Zjednoczonych wprowadzano Nowy Ład. Autor wbrew wszystkiemu żywił jednak przekonanie, że każde, nawet najbardziej potężne państwo, czeka kiedyś upadek, gdyż jest wrogiem społeczeństwa.
Jakub Wozinski