
| Praca zbiorowa - Moralność kapitalizmu
Niechaj myśli i argumenty przedstawione w tej książce posłużą czytelnikom – przyjaciołom wolności, którzy sami chcą o sobie stanowić – za oręż w walce z populistyczną propagandą, której celem jest wyzucie ludzi z wolności i własności oraz uczynienie ich nowoczesnymi niewolnikami nowej klasy wyzyskiwaczy – biurokracji. Najlepszym sprzymierzeńcem wrogów wolności jest nieświadomość. Pragniemy, by ta książka pomogła jej czytelnikom uchronić się przed nią i uniknąć popadnięcia w poniżającą zależność od biurokratów.

Victor V. Claar | "Sprawiedliwy" handel? Czy Fair Trade rzeczywiście zwalcza problem ubóstwa.
Od dłuższego czasu obserwujemy w Polsce wzrost popularności idei Fair Trade. Kampanie medialne oraz aktywność organizacji powiązanych z fundacjami przyznającymi certyfikaty Fair Trade, mają przekonać Polaków do kupna produktów opatrzonych tym logiem. Ideą przewodnią tego ruchu jest chęć niesienia pomocy ubogim plantatorom kawy z krajów Ameryki Południowej i Afryki. Czy kupno produktów Fair Trade rzeczywiście pomaga podnieść stopę życiową plantatorom kawy? Czy idea sprawiedliwego handlu ma uzasadnienie ekonomiczne i jest skutecznym narzędziem poprawy losu przedsiębiorców południowej półkuli? Wreszcie, czy ta inicjatywa jest do pogodzenia z systemem wolnego handlu?
NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY

Julian Dunajewski | Wykład ekonomii politycznej (tom 1 serii: Klasyka )
Wykład ekonomii politycznej Juliana Dunajewskiego to wykład zwięzły, jasny i obrazowy. Promujący zdrowy rozsądek, a przede wszystkim zalecający wolność we wszelkich dziedzinach życia jako najlepsze panaceum na wszelkie dolegliwości gospodarcze. Interes prywatny, pobudzający każdego do pracy – powiada Dunajewski – lepszym jest przewodnikiem od ustawy, która niby kosztowna machina działa kosztownie, a nieraz może więcej popsuć niż naprawić.

Robert Gwiazdowski | A nie mówiłem? Dlaczego nastąpił kryzys i jak najszybciej z niego wyjść?
„Ludzie postępują rozsądnie dopiero wówczas, gdy inne możliwości zawiodą” – powiada jedno ze słynnych Praw Murphy’ego. Niestety w miarę jak różne możliwości zawodzą ludzie mają skłonność powracać do tych, które zawiodły już wcześniej. Trzeba więc ciągle i ciągle od nowa przypominać idee, które już wcześniej zawiodły i te, które odniosły sukces. Zbiór artykułów, które trzymasz Czytelniku w ręku to takie właśnie przypomnienie. I jednocześnie obrona pewnej idei. Idei, którą jej przeciwnicy starają się w jakiś sposób zdeformować, aby łatwiej ją skompromitować. To idea wolności.

Praca zbiorowa | Fałsz politycznych frazesów, czyli pospolite złudzenia w polityce i gospodarce (eseje z magazyn)
Fałsz politycznych frazesów… to zbiór ponad osiemdziesięciu artykułów pochodzących z magazynu „The Freeman”, wydawanego przez amerykańską Foundation for Economic Education. Zebrane w tym zbiorze teksty uporządkowane zostały w pewną logiczną całość, dzięki czemu czytelnik zainteresowany konkretnym zagadnieniem czy problemem ekonomicznym bez trudu znajdzie odpowiedź na interesujący go temat. Fałsz politycznych frazesów bezlitośnie rozprawia się z wieloma mitami, jakie dominują w naszym codziennym życiu gospodarczym.
NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY